A GYERMEKEK GYÓGYULÁSÁÉRT FOGTAK ÖSSZE AZ ÉPÍTŐIPARI CÉGEK AZ V. HUNÉP ÉPÍTŐIPARI JÓTÉKONYSÁGI LABDARÚGÓ TORNÁN

  • 2026-06-23

Izgalmas büntetőpárbaj a bronz és az arany meccsen is, pörgős csocsópartik, fenséges ízek és illatok a főzőversenyen.

Tizenöt vállalattól, több mint százötven résztvevő érkezett az V. HUNÉP Építőipari Jótékonysági Labdarúgó Tornára, amelyet idén is a debreceni Oláh Gábor utcai sportcentrum műfüves focipályáján rendeztek.

Látványos meccsek a gyepen, baráti beszélgetések a pálya szélén

Mindenütt mosolygós arcok, jókedv és kellemes zene teremtett vidám légkört, a bográcsokban rotyogó levesek csábító illata pedig csak még tovább erősítette a barátságos hangulatot.

 „Építsünk együtt! Játsszunk együtt! Szurkoljunk együtt!”

Szabó Dávid, a HUNÉP Zrt. vezérigazgatója a torna megnyitóján kiemelte: „A rendezvény mottója a jól ismert: Építsünk együtt! Ez az üzenet a sportpályán idén is új értelmet nyer: hiszen az építőiparról sokan azt gondolják, hogy zajos és poros, pedig ez a szakma valójában az alkotásról szól, amelynek köszönhetően gyönyörködhetünk a létrehozott épületekben és élvezhetjük azok funkcióját, legyen az lakóház, iskola, strand vagy például sportkomplexum.  

Egy csapatként mozdultak az építőipari vállalatok a nemes cél érdekében

Hegymegi Tamás, a HUNÉP Zrt. vállalkozási és műszaki igazgatója hangsúlyozta: a torna teljes bevételét a Debreceni Egyetem Gyermek Rehabilitációs Osztályának ajánlják fel. A kereken egymillió forintos támogatásból egy korszerű, hiánypótló Game Ready rehabilitációs rendszert szereznek be, amely kézzelfogható módon járul hozzá a beteg gyermekek eredményesebb és gyorsabb gyógyulásához.

Izgalmas csaták a gyepen és a csocsóasztaloknál

A zöld gyepen bizony egy pillanatra sem lankadt a figyelem! Összesen 10 csapat vágott neki a labdarúgótornának az A és B csoportokban. A sportszerű, de vérbeli rangadókon, a lezajlott 27 mérkőzés alatt a büntetőkkel együtt, mintegy 64 gólt látott a lelkes közönség.

A torna történetében először ugyanis mind a bronz, mind az arany meccsen a rendes játékidőben döntetlent értek el a csapatok, így mindkét derbin izgalmas végjátékban, tehát büntetőrúgásokkal dőlt el dobogó sorrendje.  

A küzdelmek végén a torna kispályás foci versenyszámában az első helyezést, ezzel az aranyérmeket a Rácz Tüzép (FocistasRÁCZok) csapata nyerte el, ezzel a 2025-ös győzelem után címvédést is elérve.  

A második helyen, az ezüstérmeket a Leadec Kft. gárdája szerezte meg, míg a bronzérmeket a Topsteel kollégái vihették haza.

A csapatsikerek mellett a nagyszerű egyéni teljesítményeket is vastapssal jutalmazta a közönség:

  • A torna legjobb kapusa: Papp Gábor (FocistasRÁCZok), aki parádés védéseivel tartotta a hátán a bajnokcsapatot.
  • A torna legjobb mezőnyjátékosa: Szűcs Péter (Leadec Kft.), aki kiemelkedő technikai megoldásaival hívta fel magára a figyelmet.
  • A torna gólkirálya: Lakatos Péter (Eger Kas FC), aki elképesztő formában, 6 találattal szerezte meg az elismerést.

A játékkedv a csocsóasztaloknál is végig megvolt, ahol 9 csapat mérte össze a reflexeit, két csoportban. A döntő összecsapást most is több tucat szurkoló állta körbe. Ebben a versenyszámban a Bajcsy Team párosa bizonyult a legjobbnak, maguk mögé utasítva a második helyezett CsocsósRáczok és a harmadik helyezett Hunép-Panel versenyzőit.

A főzőverseny is tartogatott izgalmakat, ahol a csapatok fakanállal a kezükben bizonyíthattak. A zsűri döntése alapján a gasztronómiai viadalt a Leadec Kft. nyerte meg a remekül elkészített palóc levesével. A második helyet a Bajcsy Team szerezte meg egy ízletes tárkonyos pulykaragu levessel, míg a dobogó harmadik fokára az Eger Kas csapata állhatott fel egy klasszikus babgulyással.

Családias hangulat és értékteremtés

A HUNÉP jótékonysági focikupája mára messze túlmutat egy hagyományos vállalati sportnapon: igazi családbarát ünneppé vált, ahol idén is jónéhány családtag és gyermek szurkolt, kapcsolódott ki együtt.

Ez a nap ismét bizonyította, hogy az építőipar szereplői a mindennapi üzleti tevékenységen túl a társadalmi felelősségvállalásban és a közös értékteremtésben is képesek a példaértékű összefogásra.

Jövőre találkozunk, addig is: Építsünk együtt!

Az V. HUNÉP Jótékonysági Építőipari Focikupa kezdeményezésben résztvevő cégek névsora:

Bajcsy Invest Kft., Bajcsy Kereskedőház Kft., Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum, Eger „kas” Kft., Frissbeton Kft., Grósz és Társai Kft., Hajdu-Alu Kft., HUNÉP Zrt., Kálló-Bau Építőipari Kft., Knauf Építőipari Kft., Kreat In Group Kft., Leadec Kft., Rácz Tüzép Kft., Topsteel Group Kft., UNISZOL Kft.